"M A D E   I N   S Z C Z Y R K"

Ceramika, rzeźba, malarstwo, bibułkarstwo, haft - rękodzieło tworzone w całości przez niezwykle uzdolnionych lokalnych twórców

BeskidArts - Przestrzeń Twórcza 
Joanna Jagoda
Józef Więzik
KAMELO CERAMIKA

BATOR ART GALLERY

html web templates

BeskidArts - Przestrzeń Twórcza

JANUSZ WĘDZICHA - pracownia rzeźby
KAMELO CERAMIKA
KRAWCULA
MAGIA KWIATÓW Małgorzaty Dudek
PRESENTORIA - art&gift
PROPER - palarnia kawy
SZYDEŁKOWE PRZEZENTY - GOSIAK

ul. Myśliwska 34

czynne:
1-6.05 | 9:00-20:00 
od 7.05 | od 9:00Beskidarts - Przestrzeń Twórcza, to miejsce, gdzie na co dzień tworzą zarówno artyści, wykonujący własne dzieła, jak i mieszkańcy czy turyści, którzy mogą być uczestnikami różnego rodzaju warsztatów, pokazów i twórczych spotkań. Odwiedzający mogą podglądać artystów w czasie pracy, obejrzeć dzieła wykonane ręcznie w Szczyrku, jak również zakupić/zamówić wybrane produkty. Dziedziny dominujące: ceramika, rzeźba, malarstwo - systematycznie, cyklicznie lub okazyjnie, uzupełniane będą o inne, np.: tworzenie biżuterii, decoupage, sutasz, szydełko, bibułkarstwo, regionalna kuchnia, parzenie kawy i wiele innych.
Uzupełnieniem przestrzeni będzie sklepik z rękodziełem, a w nim m.in.: ceramiczne naczynia, lampy, lustra, szydełkowe pufy, dywany, ręcznie robione świece, rzemieślnicza kawa, biżuteria artystyczna, torby i bieżniki ręcznie malowane, rzeźby, meble z drewna, obrazy oraz wiele innych oryginalnych wyrobów „Made in Szczyrk”.
Joanna Jagoda

ul. Kalinowa 7 | tel. 505 083 740

"Jestem absolwentką uczelni artystycznej. Od piętnastu lat z pasją projektuję i wykonuję autorską biżuterię. Prace powstają w pracowni, która mieści się w malowniczym, górskim zakątku Polski, w Szczyrku. Z tej niezwykłej, otaczającej mnie scenerii i bliskości natury czerpię inspiracje i natchnienie. Moja biżuteria powstaje z różnych materiałów. Często jest to wytopione przeze mnie szkło. Są to też różnorodne kamienie naturalne, surowe i szlifowane. Jednak największą przyjemność sprawia mi praca z kwiatami. Bardzo lubię je zbierać, suszyć i zamykać w szkle. Pracuję w technice tiffaniego, czyli miedź pokrywam ekologiczną, bezołowiową cyną stylizowaną na srebro lub stare srebro. W mojej pracy wszystko wykonuję własnoręcznie, dbając o każdy detal, począwszy od przycięcia i wypalenia szkła, skończywszy na ozdobnym opakowaniu."

Józef Więzik

ul. Beskidzka | przy wjeździe do amfiteatru | tel. 33 817 90 15, 512 668 885

Mobirise


W galerii można nabyć prace lokalnego twórcy Józefa Więzika. Na miejscu artysta prezentuje m.in. rzeźby w drewnie, przedstawiające charakterystyczne aniołki oraz malarstwo na szkle i porcelanie.

fot. ©IT Szczyrk


Kamelo Ceramika

ul. Cicha 16 | tel. 605 119 573

Mobirise


Ceramiczne wyroby „Prosto z Pieca” wykonywane są ręcznie w Szczyrku. Patery, misy, talerze, kubki, anioły, a także elementy dekoracji wnętrz - tu znajdziesz pomysł na prezent czy regionalny upominek.

fot. ©Kamelo


BATOR ART GALLERY

ul. Myśliwska 60 | ul. Beskidzka 106 | tel. 33 817 87 16

Mobirise

BATOR ART GALLERY

ul. Myśliwska 60 | tel. 33 817 87 16

Największa na południu Polski prywatna galeria sztuki współczesnej, założona została w 1995r. przez Barbarę i Mirosława Batorów. Prezentowane są tu dzieła ponad 130 artystów. Co roku właściciele organizują wystawy malarskie, liczne koncerty, spotkania autorskie, warsztaty muzyczne i plastyczne oraz plenery malarskie sztuki figuratywnej. Galeria została wpisana do obiektów szlaku kulturowego.

fot. ©GaleriaBator

Mobirise

BATOR ART GALLERY II
ul. Beskidzka 106 | tel. 33 817 87 16

W dniu 29 kwietnia br, otworzyliśmy filię Bator Art Gallery II w Szczyrku, przy ul. Beskidzkiej 15 (obok kultowej kawiarni Bagatela). Wszystkich naszych gości i klientów zapraszamy do nowego obiektu, który jest czynny codziennie w godz. 11:00-20:00.

fot. ©GaleriaBator


Miasto Szczyrk