A K T Y W N I E

develop free website
nad ziemią
Mobirise

Paralotnie

Skrzyczne

Zbocza Skrzycznego od lat uważane są za mekkę paralotniarstwa w Polsce. Amatorzy podniebnych lotów ściągają do Szczyrku ze względu na wyjątkowy klimat i ukształtowanie terenu, stwarzające doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny.
(fot. zajazd.bialykrzyz.pl)

fot. ©Zajazd Biały Krzyż

na ziemi
Mobirise

Szlaki górskie piesze

Główne szlaki prowadzące na Skrzyczne, Klimczok, Przełęcz Salmopolską czy Karkoszczonkę.
fot. ©ITSzczyrk

zobacz więcej | proponowane wycieczki |
mapa | wypożyczalnia sprzętu turystycznego

Mobirise

Ścieżki spacerowe

Krótsze, mniej wymagające, ścieżki na Jaworzynę, Beskid czy wokół centrum.
fot. ©ITSzczyrk

zobacz więcej | mapa | wypożyczalnia sprzętu turystycznego

Mobirise

Trasy biegowe

Powstały z myślą o biegaczach, którzy chcą urozmaicić trening. Trasy wytyczono od najłatwiejszej - Deptakiem nad Żylicą, po najtrudniejszą - wokół Szczyrku.
fot. ©ITSzczyrk

zobacz więcej | mapa

Mobirise

Trasy i szlaki rowerowe

Ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą, to zagospodarowany odcinek i zarazem najłatwiejsza trasa, którą dojeżdżamy do granic Szczyrku.
Z kolei crossowy tor rowerowy (ul. Sosnowa) z petlą 1,85km, to miejsce dla wymagających rowarzystów. 
fot. ©ITSzczyrk

zobacz więcej | wypożyczalnie rowerów | mapa

Mobirise

Pływalnia

ul. Plażowa 8 | tel. 33 817 84 41

Kryta pływalnia Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku wyposażona jest w 25-metrowy basen o szerokości 12.5m i głębokości 1.6-1.8m, w sztucznie wypłycony 1 tor - głęboki na 90cm oraz w jacuzzi, z którego korzystanie jest w cenie biletu. 

fot. ©COS OPO Szczyrk

Mobirise

Korty tenisowe
Boiska do siatkówki plażowej

ul. Plażowa 8 | tel. 33 817 84 41

Na terenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku dostępne są 4 korty tenisowe – 3 z nawierzchnią ziemną z możliwością gry przy oświetleniu w godzinach wieczornych oraz 1 ze sztuczną trawą. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z tenisem mogą skorzystać z lekcji prowadzonych przez instruktorów.
W Ośrodku korzystać można również z 2 boisk do siatkówki plażowej, które usytuowane są w pobliżu kortów tenisowych.

fot. ©COS OPO Szczyrk

Mobirise

Nordic Walking

Nordic Walking to marsz ze specjalnie zaprojektowanymi do tego kijami. Łączy w sobie cechy idealnej aktywności ruchowej dla wszystkich, bez względu na wiek, masę ciała i wyjściowy poziom sprawności fizycznej. Jest bezpieczną formą ćwiczeń, którą można wykonywać w każdym terenie przez cały rok.

Ciekawe miejsca: ścieżki spacerowe | Centrum Rekreacji-crossowy tor rowerowy, trasa narciarstwa biegowego | ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą

fot. ©IT Szczyrk

Mobirise

Jazda konna - stajnia "Eliksir"

ul. Kwiatowa 19 | tel. 516 272 020

Obiekt usytuowany jest u podnóża gór Skalite oraz Skrzyczne. Właściciele zapewniają miłą atmosferę i profesjonalne usługi. W stajni oprócz 15 koni można spotkać kózkę Kropkę, owieczkę Emi oraz świnkę Boczka. Inni mieszkańcy to kaczki, gęsi, indyki oraz króliki. Wszystkie zwierzątka są przyjazne dla dzieci i skore do zabawy, a świnka i kózka z chęcią pokażą wszystkim swoje sztuczki.

fot. ©stajnia Eliksir

Mobirise

Siłownie zewnętrzne

W ostatnim czasie otwarto w Szczyrku „Strefy Aktywności”. Siłownie zewnętrzne zlokalizowane są w 5 różnych miejscach na terenie miasta i stanowią doskonałe urozmaicenie spaceru czy porannego joggingu. Turyści oraz mieszkańcy mogą korzystać z nich bez względu na wiek i sprawność fizyczną.

STREFY:
NIEBIESKA - ul. Deptak nad Żylicą
ZIELONA - Plac św. Jakuba
BRĄZOWA - ul. Spacerowa
POMARAŃCZOWA - ul. Górska
CZERWONA - ul. Wierzbowa

fot. ©IT Szczyrk

pod ziemią
Mobirise

Eksploracja jaskiń

Amatorów turystyki aktywnej i ekstremalnych doznań, zapraszamy w świat jaskiń. Najciekawsze jaskinie w okolicy Szczyrku to: Jaskinia w Trzech Kopcach, Jaskinia w Jaworzynie, Jaskinia Salmopolska oraz Jaskinia Malinowska. Jaskinie beskidzkie należy zwiedzać pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. Organizatorzy wypraw, poza opieką, zapewniają kombinezony, kaski, latarki czołówki i rękawice.

fot. ©Jarosław Gutek

BĄDŹ Z NAMI

© Copyright (c) 2019 IT Szczyrk | szablon mobirise.com | Realizacja i redakcja: IT Szczyrk