A K T Y W N I E 

szlaki górskie piesze

free website creation software

Skrzyczne

1257m n.p.m.

Skrzyczne jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego, z charakterystycznym,
87-metrowym masztem RTV. Na samej górze znajduje się taras widokowy oraz schronisko PTTK. Na szczyt można wjechać dwuodcinkową koleją krzesełkową.
Na zboczach góry zlokalizowane są trasy narciarskie o różnym stopniu trudności, należące do Centralnego Ośrodka Narciarskiego. 

Mobirise

Klimczok

1117m n.p.m.

Szczyt Klimczoka pierwotnie nosił miano Gorycznej Skałki. Ostateczna nazwa góry pochodzi od nazwiska słynnego zbójnika Klimczoka, grasującego dawniej na tym terenie. Samo schronisko położone jest niżej (1034 m n.p.m.). Powstało w 1872 r. i było wówczas niewielkim, drewnianym budynkiem. Po trzykrotnych pożarach, do użytku turystów na początku XX wieku oddany został solidny budynek na podwalinach kamiennych, który istnieje do dzisiaj.

Mobirise

Przełęcz Karkoszczonka

736m n.p.m.

Przełęcz Karkoszczonka jest najniższym i najwygodniejszym przejściem między Szczyrkiem a Brenną, używanym zresztą przez miejscową ludność od wielu wieków. Znajduje sie tutaj schronisko - Chata Wuja Toma. Obiekt urządzono w drewnianej chacie góralskiej z 1918r. Karkoszczonka to idealna baza wypadowa dla miłośników turystyki górskiej. Krzyżują się tu szlaki do Brennej, na Klimczok, Błatnią oraz Przełęcz Salmopolską. 

Mobirise

BĄDŹ Z NAMI

© Copyright (c) 2019 IT Szczyrk | szablon mobirise.com | Realizacja i redakcja: IT Szczyrk